Jak vybrat nejlepší spalovač tuků

...

Procházíte redukční dietou a rádi byste podpořili svoji snahu o hubnutí některým z dostupných výživových doplňků? Spalovače tuků mohou při správně poskládaném jídelníčku a nastaveném kalorickém deficitu znamenat zajímavou nadstavbu. V následujícím článku si popíšeme, jak postupovat při výběru nejlepšího a na jaké vlastnosti se zaměřit.

Forma podání

Prvním ohledem, ve kterém se dostupné spalovače tuků na trhu liší, je forma jejich zpracování a podání. Nejčastěji se setkáte se suplementy v podobě prášku rozpustného ve vodě. V některých případech však můžete narazit i na tablety nebo prášky či dokonce gely. Z pohledu nutričních hodnot na formě podání příliš nezáleží a jde tedy spíše o vaše osobní preference. Tablety mohou být praktičtější z důvodu snadnější manipulace a přesunů, rozpustné varianty zase obvykle přinášejí možnost konzumace chutných koktejlů.

Obsah účinných látek

Nejdůležitější aspekt, který by měl vaše rozhodování o volbě nejlepšího spalovače především ovlivnit je obsah účinných látek. Zaměřit byste se měli zejména na přítomnost karnitinu, synefrinu, kofeinu, různých povzbuzujících extraktů či chromu nebo tyrosinu. Vždy se kromě obsahu látek zajímejte také o jejich množství, které by kromě gramáže mělo být uvedeno také v procentuálních hodnotách denní doporučené dávky, které vám mohou hodně napovědět o vhodnosti daného suplementu.

Pokud máte naopak s některou z látek, které jsou ve spalovačích obsaženy problémy, pečlivě nastudujte, zda je ve výrobku obsažena a jaké je její množství.

Jak dlouho spalovače působí

Rozdíly mezi dostupnými spalovači panují i v době jejich funkčnosti po konzumaci. Zatímco některé spalovače mohou být díky krátkému působení vhodné jako doplněk pro náročné, krátké tréninky, jiné působí konstantně během celého dne. Dle svých preferencí se proto zaměřte na ideální variantu přesně pro vás.

Objem balení

Spalovače se logicky liší i podle velikosti balení ve kterých je můžete pořizovat. Největší objem mají obvykle rozpustné prášky, kterých se ale zároveň konzumuje největší množství. Nerozhodujte se proto pouze podle velikosti balení, ale přepočítávejte ji dle spotřeby v rámci jedné dávky, díky tomu zjistíte, na jak dlouho vám daný suplement vystačí.

Ceny

Od zmíněné velikosti se samozřejmě přímo odvíjí také ceny vybraných doplňků. Gramáž však zdaleka není jedinou proměnnou. Nejlevnější jednorázové spalovače se dají pořídit už od několika desítek korun a naopak velká balení nejkvalitnějších suplementů mohou bez problémů přesáhnout i hranici 1000 Kč.

Mohlo by vás zajímat - Keto diety