Proč pro svého mazlíčka zkusit krmivo na míru?

...

Každý majitel psa chce pro svého čtyřnohého mazlíčka to nejlepší, a o krmivu to platí dvojnásob. Bohužel ani velice kvalitní značky nemusí splnit všechny naše představy, a navíc ještě pejskovi chutnat. Řešení se skrývá v tzv. krmivu na míru, které nabízí stále větší množství výrobců. V dnešním článku vám prozradíme, proč dát krmivu na míru šanci.

Granule skutečně na míru

Přestože psi patří mezi všežravce, asi každý majitel někdy zažil, jak dokáží být vybíraví. Granule na míru však neoceníte pouze z hlediska širokého výběru ingrediencí, ale především pro možnost přizpůsobit složení konkrétnímu zdravotnímu stavu vašeho mazlíčka. Zatímco při použití běžně dostupných granulí je třeba brát v potaz hmotnost a velikost psa, případně také jeho věk či míru aktivity, v případě granulí na míru je se všemi těmito aspekty počítáno předem.

Kontrola nad složením

Druhou nezanedbatelnou výhodou krmiva na míru je skutečnost, že máte stoprocentní kontrolu nad čistotou složení. Suché granule ze zverimexu jsou totiž často plné nejrůznějších chemických konzervantů, které nemusí pejskovi příliš prospívat.

Zároveň je však třeba dodat, že i v případě krmiva na míru je nutné vsadit na opravdu kvalitní a ověřené výrobce. Znamením, že se jedná o spolehlivého dodavatele, jsou nejrůznější certifikáty kvality a další osvědčení. Při vyžádání by měl také výrobce poskytnout kompletní složení, a to včetně vypočtených makroživin, tedy obsah bílkovin, tuků, sacharidů a vlákniny, případně také energetickou hodnotu jedné dávky.

Pokud si nejste jistí, kterého výrobce vyzkoušet, máme pro vás tip na českou značku Haffit. Jak napovídá tato Haffit recenze, jedná se o skutečně kvalitního dodavatele krmiva na míru.

Možnost opakovaných objednávek

Kromě kompletní kontroly nad složením krmiva spočívá další výhoda granulí na míru také v možnosti opakované objednávky. Mnoho výrobců rovněž nabízí službu tzv. předplatného, když vám objednané krmivo pravidelně posílají, a vy se tak nemusíte prakticky o nic starat. Už se jednoduše nestane, že by vám náhle došlo krmivo a vy byste museli zamířit pro granule do nejbližšího supermarketu či zverimexu.

Další metody, které stojí za vyzkoušení

Za zmínku rovněž stojí fakt, že někteří dodavatelé krmiva na míru se nezaměřují pouze na granule. V nabídce mnohdy nalezneme také tzv. BARF krmivo, tedy krmivo plné syrového masa, zeleniny a kostí. Tato metoda si už získala celou řadu příznivců, kteří ji považují za jediné správné krmení pro psa.

Hlavní výhoda spočívá především v minimální tepelné úpravě, díky čemuž si maso i další složky zachovávají maximum všech živin. Je ale třeba říci, že krmení syrovým masem nemusí vyhovovat každému majiteli. Je tak na vás, pro jakou formu krmení na míru se rozhodnete, v každém případě však stojí za vyzkoušení.

Mohlo by vás zajímat - Krmivo pro psy